tr
Büyüyen sitemize katılın,
& bugün onlarca bekarla tanışın!

Uygulama Tanıtımı

Uygulamanızı Tanıtmanın 8 Yolu


Justina Perro tarafından gönderilmiş

As Ocak 2017'de App Store'da 2.2 milyondan fazla ve Google Play Store'da 2.5 milyondan fazla uygulama vardı. Bu sayılar oldukça şaşırtıcı ve sadece gün geçtikçe artıyor. Dolayısıyla, uygulamaların kullanıcıları sihirli bir şekilde uygulamanıza taşınacağını umuyorsanız, tekrar düşünün.

Rekabet şiddetlidir. Bu nedenle, lansmandan önce bir uygulama kullanıcı edinme stratejisine sahip olmanızı ve bunu herhangi bir geleneksel ürün lansmanında yaptığınız gibi işlemenizi önemle tavsiye ederiz.


Bunu yapmadıysanız, korkmayın. Uygulama tanıtımı açısından neyin işe yaradığını bilmek için yeterince uzun bir süre mobil uygulama pazarlama oyununda bulunduk. Uygulamanızı tanıtmanın en etkili 8 yolu aşağıdadır:

1) Web Sitesi

Uygulamanız için çevrimiçi bir varlığa ihtiyacınız var. Neden? Meşruiyet. Kullanıcılar uygulamanızın gerçek anlaşma olduğunu ve gerçekten bir işletme olarak yatırım yaptığınızı bilmek isterler.
Kurumsal markalar için, uygulamanızın sitenizde öne çıkması gerekir. Sonradan düşünülmüş veya altbilgide küçük bir logo olmamalıdır. Bunun yerine, mantıklı olduğu her yerde bir varlığı olmalıdır. Bunu iyi yapan bir markanın güzel bir örneği mi?

2) Sosyal Medya

Sosyal medya, uygulama tanıtımı için bir zorunluluktur. Kitlenizle sosyal ücretli ve organik bağlantı kurmanın iki yolu vardır. Aşağıda her ikisinin de hızlı bir dökümü var:

ORGANİK - Sosyal medyada organik tanıtım basit bir şekilde var olma biçiminde gelir; Örneğin. bir Facebook sayfası ve Twitter ve Instagram profilleri. Hesap oluşturun ve hedef kitlenizdeki ve endüstrinizdeki kişileri takip etmeye başlayın. Aşırı tanıtım yaparak insanları spam etmeyin. Bunun yerine, önem verdikleri şeyleri göndererek ve sohbete katılarak kitlenizle anlamlı bir şekilde bağlantı kurmaya çalışın.

ÜCRETLİ - 2016 raporuna göre Kenshoo, mobil uygulama reklamı tıklama oranları (TO) yıllık bazda% 32 artarken, tersi% 33 oranında azalan TBM'ye (tıklama başına maliyet) oldu. Uygulama tanıtımınızın arkasına biraz para koymak, keşfedilebilirliğinizi artıracak ve uygulamanıza daha fazla kişinin akın etmesini sağlayacaktır. Geniş kitleleri ve segmentlere ayırma yetenekleri nedeniyle, Facebook ve Instagram mobil uygulamalar için çok etkili reklam platformlarıdır. Facebook Instagram'a sahip olduğundan, her ikisine de uygulama yükleme reklamları yerleştirmeyi inanılmaz derecede kolaylaştırıyorlar.

3) Halkla İlişkiler

Hiçbir şey olmadığını söylüyorlar. Tabii ki basının mevcut olmadığı sürece kötü basın gibi bir şey. Medya ve etkileyici, vızıltı ve güvenilirlik yaratmak açısından uzun bir yol kat ediyor. Bunu yapmanın birçok yolu var, ancak aşağıda dikkate alınması gereken birkaç şey var:

Basın açıklaması
Bir lansman partisine ev sahipliği yapın ve yerel medya ve teknoloji endüstrisini davet edin
Röportajlar Yerel gazeteler ve teknoloji blogcularıyla
Misafir bloglama

4) App Store Optimizasyonu (ASO)

App Store optimizasyonu veya ASO, mobil uygulama dünyasının SEO. Aşırı doymuş bir pazarda keşfedilebilirlik için zorunludur. Peki sağlam ASO'yu nasıl başarıyorsunuz? Aşağıdakilere dikkat edin:

Uygulama adı - Benzersiz mi?
Anahtar kelimeler - Alakalı anahtar kelimeler ekleyin, ancak 'anahtar kelime öğelerine' dikkat etmeyin.
Açıklama - Açıklamanız açıkça ifade ediyor mu? Uygulamanızın değeri ve uygulama güncelleme açıklamaları ve sürüm notlarıyla sık sık güncelleniyor mu?
Ekran Görüntüleri / Video - 2-3 özellikli ekran görüntünüz veya temel uygulama vurgularını özetleyen bir video eğitimi var mı?
Derecelendirmeler - Olumlu uygulama puanlarınız var mı?

5) Reklamları Ara

Bu oldukça basit. İOS 10'un lansmanı ile Apple, temel olarak App Store'da ücretli reklam olan Arama Ağı Reklamlarını da tanıttı. Temel olarak, alakalı anahtar kelimeler için teklif verebilirsiniz, böylece bir kullanıcı belirli bir terimi kullanarak uygulama aradığında önce uygulamanız görünür.
Arama ağı reklamları oldukça yeni olsa da, AdWeek'in ilk bulguları inanılmaz derecede etkili olduğunu kanıtlıyor, tüketicilerin% 50'si gördükleri reklamları tıklar.
ASO + Arama Ağı Reklamları hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Şuna bir bak.

6) Etkileyen / Ünlülerin onayları

Eğer Kardashianlar bize bir şey öğrettiyse (inanması zor değil mi?) ünlü ciro. Ve olasılıklar, uygulamanızı tanıtmak için bir A listesine ünlü için ödeme yapmak için birkaç yüz büyüklüğünüz olmasa da, burada daha küçük ölçekte birçok fırsat var.

Herhangi bir bağlantınız var mı? teknoloji dünyasında mı yoksa saygı duyduğunuz endüstrinizde mi? Bağlantı kurabileceğiniz herhangi bir konuma veya sektöre özgü etkileyici var mı? Uygulamanızı sosyal kanalları ve blog'u üzerinden tanıtmak, kullanıcıları uygulamanıza çekmenin kesin bir yoludur.

Biraz tavsiye - etkileyicinin uygulamanızın hedef kitlesiyle uyumlu olduğundan emin olun veya ödeme riski şüphesiz çalkalayacak bir sürü yeni uygulama kullanıcısı.

Etkileyici aramanıza nerede başlıyorsunuz? Apptamin onları nasıl bulacağınızı anlatıyor.

7) Geleneksel Reklamcılık / Mağaza İçi

Uygulamanıza geleneksel bir ürün lansmanı gibi davranın. Nasıl tanıtırsınız? TV'de veya çevrimiçi içerik akışı yaparken uygulama reklamlarını görmek nadir değildir.
Fiziksel bir konuma sahip bir perakende markasıysanız, uygulamanızın mağazanızda reklamını yayınlamak gerçekten önemlidir. Kullanıcıların indirmesini sağlamak için bir tanıtım yapmayı düşünün. Son zamanlarda, Shake Shack, müşterilere uygulamalarını indirmeleri için ücretsiz bir hamburger sundu ve ulusal dikkat çeken çılgınca başarılıydı.

8) Ağız / buzzworthy kelimesi

Son ama kesinlikle en az değil? Uygulamanızın emilmediğinden emin olun. Ciddi anlamda. Kulaktan kulağa hala altın ağırlığındadır. Yani bir uygulama oluşturursanız iyi olur. Rekabet şiddetlidir ve uygulama kullanıcıları bu birinci sınıf uygulamalar tarafından bozulmuştur. Bu nedenle, uygulama kullanıcıları edinmeye yatırım yapmadan önce, kullanıcılarınızı etkileşimde tutmak ve elde tutmak için gerekli bilgileri sağlayan bir mobil pazarlama platformuna yatırım yapmalısınız.

“Eğer yaparsanız, gelecekler” artık uygulama dünyası için işe yaramıyor. Kullanıcılar, uygulamalara gelen son derece kişiselleştirilmiş bir deneyim bekler ve kullanıcıları çevrede tutmak ve gerçek yaşam boyu değerlerini anlamak istiyorsanız, mobil uygulama pazarlamanız daha iyi olur.

Son Düşünceler:

Gördüğünüz gibi, gökyüzü uygulama tanıtımı açısından sınırdır. Herhangi bir geleneksel ürün lansmanı gibi davranın ve sağlam bir uygulama kullanıcı edinme stratejisini bir araya getirmek için zaman harcayın. Uygulamanıza çektiğiniz uygulama kullanıcılarının kalitesinin miktardan daha önemli olduğunu unutmayın. Hedef kitlenizi anladığınızdan ve reklamlarınızı buna göre hazırladığınızdan emin olun.

Parola korumalı fotoğraf
Parola korumalı fotoğraf
Parola korumalı fotoğraf